«

»

Tem 29

Ankara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Program İlanı

Ankara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Program İlanı

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Anabilim Dalı İnsan İlişkileri Bilim Dalı Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programına, 2011-2012 eğitim-öğretim yılı güz yarılında öğrenci kabul edilecektir. Başvurular 22-26 Ağustos 2011 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne yapılacaktır. Program Kontenjanı 50 kişidir.

 

Programa Başvuru şartları;

ALES Sözel puan türünde en az 55

Lisans Not Ortalaması 4’lük sistemde en az 2

Yabancı Dil şartı bulunmamaktadır.

Programa başvurulara ilişkin ayrıntılı bilgiler, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün

http://sosbilens.ankara.edu.tr/ adresinde ilan edilecektir.

 

Bu programda dersler, internete dayalı uzaktan eğitim sistemiyle yürütülecektir. Bu nedenle öğrencilerin, internete erişimli bir kişisel bilgisayarı kullanma olanağına sahip olmaları gerekmektedir.

Programın eğitim süresi en az 3 yarıyıldır. Öğrenciler Tezsiz Yüksek Lisans eğitimi boyunca 30 kredilik ders ve 3 kredilik dönem projesi alırlar. Alan dışından mezun olan öğrenciler için 1 yarıyıl Bilimsel Hazırlık Programı uygulanır. Bilimsel Hazırlık Programı süresi normal öğretim süresine dahil değildir. Bu programa alınan öğrencilerden her öğretim yılında katkı payı ve öğretim gideri ücreti alınır.

 

Program ve dersler hakkında ayrıntılı bilgi için

http://uzem.ankara.edu.tr/insaniliskileri/index.php/anasayfa.html adresi ziyaret edilebilir.

İletişim: 0312 600 01 43 – 0312 600 01 45

Uzaktan Eğitim Programının tanıtım videosu için Tıklayınız

Uzaktan Eğitim Programının sitesi için Tıklayınız

Gelen Aramalar: sosyoloji yüksek lisans uzaktan eğitim,uzaktan eğitim yüksek lisans ilanları,yksek lisans ilanlar,tezsiz yüksek lisans ilanları,hacettepe üniversitesi uzaktan eğitim yüksek lisans,nihan toroslu,ankara üniversitesi tezsiz yüksek lisans ücretleri 2012,sosyoloji uzaktan eğitim yüksek lisans,hacettepe uzaktan eğitim yüksek lisans,uzaktan eğitim sosyoloji yüksek lisans

1 yorum

  1. ikbal gerçek

    2013 yılı yüksek lisans başvuru takviminiz, alanlarınız ve fiyatları konusunda detaylı bilgi talep ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>